Futbols, alus & miljoni: EURO 2012

First_page_stadium_fans 

Ieskats zīmola sagatavošanā šīs vasaras “UEFA EURO 2012” turnīram

Šovasar pasaules lielākais sporta pasākums notiks Polijā un Ukrainā, kuras rīko Eiropas futbola čempionātu. Ņemot vērā, ka uz šo čempionātu ir pieejamas 1,4 milj. biļešu un to apmeklēs miljoniem fanu, kas vēlēsies vienkārši sajust gaisotni pilsētās, kur noritēs spēles, jau pirms vairākiem gadiem “Carlsberg”, kas ir čempionāta ilggadējais atbalstītājs, uzsāka vērienīgus plānošanas un organizatoriskos darbus, lai sagatavotos šāda mēroga pasākumam, kas ilgs veselas trīs nedēļas.

“Carlsberg” vecākais sponsorēšanas projektu menedžeris Karstens Buls (Carsten Buhl) ir šī pasākuma epicentrā, strādājot “Carlsberg” zīmola komandā un koordinējot visas kompānijas aktivitātes. Viņa galvenais pienākums ir nodrošināt, ka 5-8 miljoniem fanu, kas pēc provizoriskiem aprēķiniem apmeklēs Poliju un Ukrainu, būtu vienmēr pieejams auksts alus, lai kur viņi izvēlētos skatīties spēles. Bet kā tieši tāds globālais sponsors kā “Carlsberg” tiek galā ar izaicinājumiem loģistikas un mārketinga jomā, ņemot vērā ka čempionāts notiek divās valstīs vienlaicīgi?

“Galvenais uzdevums ir noteikt mērķus un dalīties informācijā. “Carlsberg” zīmola vadošajai komandai ir milzīga pieredze, jo tā darbojusies arī iepriekšējos futbola čempionātos, tādējādi ir iespējams pārņemt citu čempionātu un valstu labāko pieredzi, kuru izmantot arī šajā turnīrā. Nekas no labajām lietām netiek aizmirsts.”

Liela loma vietējām atbalsta komandām

Pirms katra turnīra vairāku gadu garumā K.Buls cieši sadarbojas ar attiecīgo valstu “Carlsberg” komandām, lai nodrošinātu svarīgāko zināšanu nodošanu. Šis process tika pilnveidots gadu no gada, jo “Carlsberg” ir atbalstījis jau septiņu Eiropas futbola čempionātus, kuros iekrāta ļoti vērtīga pieredze.

Ir skaidrs, ka vietējās komandas nevar vienas paša pilnvērtīgi realizēt visus “Carlsberg” Eiropas čempionātu projektus, jo tām vienkārši nav tādas pieredzes. Tādējādi tām nepieciešama palīdzība un vadība. Un šeit palīgā nāk globālā “Carlsberg” komanda, lai pārvaldītu šo procesu un nodrošinātu darbu atbilstoši iepriekšējos turnīros uzkrātajai pieredzei.

“Lielāko daļu darba uz vietas veic mūsu divas vietējo tirgu komandas, kamēr “Carlsberg” zīmola komanda veic projekta uzraudzību, lai nodrošinātu visu elementu atbilstību pirms katra kārtējā turnīra. Kas attiecas uz šīs vasaras pasākumu, tad lielāko daļu darba, kas saistīts ar alus piegādi un zīmola iedzīvināšanu fanu parkos, veiks vietējās komandas Polijā un Ukrainā. Tās pārzina situāciju uz vietas, kas ir svarīgi, lai mēs varētu veiksmīgi aktivizēt savu darbību. Tas ir līdzīgi kā ar jebkuru citu projektu, taču mērogs ir lielāks un ir vairāk smaga darba.”

Šovasar gadiem ilgi izstrādātie plāni tiks īstenoti. Dažādas aktivitātes būs gan fanu parkos,  gan stadionos, gan citviet pilsētās, kur pulcēsies fani.

“Bez “Carlsberg” galvenās zīmola komanda, kas pamatā bāzējās “Carlsberg” galvenajā mītnē Kopenhāgenā, ir vēl vietējās atbalsta komandas 3-4 cilvēku sastāvā, kas rūpējas par vispārējo vadību. Ja runājam vairāk par darbības aspektiem turnīra laikā, tad tur uz vietas darbosies komandas aptuveni 500 cilvēku sastāvā, ieskaitot aģentūras un apkalpojošo personālu.”

Izaicinājums: nodrošināt ar alu miljoniem fanu

“Carlsberg” vērienīgo mārketinga un sponsorēšanas pasākumu aktivizēšana saistībā ar “EURO 2012” nozīmē, ka katrai loģistikas detaļai jābūt noslīpētai līdz perfektumam, lai īstenotu visu pasākumu kopumu. Taču, ņemot vērā, ka čempionāta spēļu vietas ir dažādās pilsētās, kā arī milzīgo fanu skaitu, K.Bulam ir daudz kas sakāms par plānošanas nozīmi, lai būtu gatavi jebkādiem pavērsieniem.

“Vienkāršā atbilde uz visiem lieliem izaicinājumiem ir plānošana, plānošana, plānošana, resursi, resursi, resursi. Diemžēl šie divi elementi ne vienmēr iet roku rokā, jo mums nav neierobežotu resursu, tāpēc ir jāpaveic mājas darbs. Esmu apmeklējis visus stadionus, ikvienu bāru tajos. Man, kā arī mūsu tehniskajai komandai no Polijas un Ukrainas, ir visu bāru fotogrāfijas. Mēs vērtējam, mēs rūpīgi domājam un apmācam cilvēkus, lai nodrošinātu faniem to, ko viņi vēlas no mums saņemt.”

Kas būs “Carlsberg” lielākais izaicinājums Polijā un Ukrainā šovasar?

“Liels izaicinājums ir čempionāta darbības mērogs, lielie attālumi starp pilsētām, kurās notiks spēles. Lielākais attālums starp diviem stadioniem ir tāds pats kā starp Londonu un Tunisiju, tādēļ tas ir liels loģistikas izaicinājums, bet mēs tam esam gatavi.”
“Problēma var rasties, ja pēkšņi mainās pieprasījums kādā no spēļu norises vietām, taču mēs ļoti labi saprotam, kā norisinās Eiropas čempionāts, un esam tam gatavi. Ir jāaprēķina pieprasījums, jāparedz, kur tas pieaugs – uz kurieni dodas fani, kur būs lielākās emocijas. Ņemot vērā lielos attālumus, mums ir nepieciešami autovadītāji un noliktavas dažādās vietās, un mēs esam tam sagatavojušies. Pārējais ir smags darbs pie prognozēm un ārkārtas plāniem, lai fani būtu nodrošināti ar alu, lai kur tie atrastos!”

Skatoties no malas, plānošana un ārkārtas plānu izstrāde var likties vienkārša. Taču nevainojami organizēts turnīrs nozīmē izmantot “Carlsberg” zīmola komandas 24 gadus ilgo pieredzi un rūpes par katru sīkumu.

“Mēs domājam par jauniem operatīvajiem risinājumiem alus pasniegšanā. Mēs domājam par lielākiem rezervuāriem, ātrāku alus ieliešanu un par to, kā mēs apmācām darbiniekus, kuri apkalpos līdzjutējus stadionos un fanu parkos. Mēs arī domājam par to, kā paātrināt un atvieglot lēmumu pieņemšanas procesu faniem, kā paātrināt maksājumus. Mēs domājam par visu ķēdi – no brīža, kad cilvēku pārņem slāpes, līdz brīdim, kad viņš sajūt savā rokā svaigo, auksto “Carlsberg”. Bet mēs pie tā neapstājamies, mēs arī domājam par to, kur likt izlietoto glāzi. Mēs ļoti labi apzināmies, ka mums pēc iespējas jāierobežo fanu zonas piesārņojums.”

Mēs esam sociāli atbildīga kompānija, tāpēc korporatīvā sociālā atbildība (KSA) ir visu mārketinga pasākumu plānošanas sastāvdaļa. Papildus atbildīgajai dzeršanas politikai, kas atspoguļojas mūsu alus iepakojumā, KSA ir vietējo mārketinga plānu pamatā.

Iedzīvinot fanu parkus

Astoņi fanu parki Polijā un Ukrainā – tā ir “Carlsberg” galvenā iespēja, lai panāktu maksimālu fanu iesaisti spēļu laikā un lai ikkatrs fans gūtu lielisku pieredzi, baudot “Carlsberg”.

“Oficiāliem fanu parkiem Polijā un Ukrainā esam izstrādājuši īpašas procedūras, lai nodrošinātu atbilstošu servisu, kur galvenais princips – laba apkalpošanu. Pirmkārt, mēs pārliecināmies, ka bāri ir gatavi un labi darbojas. Otrkārt, mums alus iegāde jāpadara par jautru un aizraujošu, tādēļ mēs apmācām personālu, apģērbjam, nodrošinām, lai viņi atbilstoši strādātu. Un, treškārt, jāiesaista fani. Mēs viņus iesaistīsim dažādās aktivitātēs. Dažas no tām ir ļoti vienkāršas, piemēram, labi pazīstamās parūkas, kuras mēs izdalīsim faniem, lai tie varētu tās izrādīt.”

“Turklāt katrā no astoņiem parkiem mums būs galvenais bārs, kas ir parasto fanu parku bāru uzlabotā versija. Šis galvenais bārs kļūs par simbolu, par mūsu atskaites punktu šajā īpašajā fanu zonā. Tas ir bārs, kuru ikviens grib redzēt un kurā ikviens grib iegādāties alu, jo tajā būs dažādas aktivitātes un iespējas, kā arī milzīgi ekrāni “Carlsberg” pudeļu formā ”

Ņemot vērā, ka ir ieplānotas tik daudz aktivitāšu, ir grūti iedomāties, ka kādam var izdoties to visu kontrolēt?.

“Protams, bez plāna A mums ir izstrādāti arī plāni B un C, tādēļ šobrīd mums nav absolūti nekāda uztraukuma! Viena no “EURO 2008” gūtajām mācībām ir, ka mums ir jāsāk viss process ļoti savlaicīgi. Ņemot vērā gadiem ilgušo plānošanu un attīstību kopš pēdējā turnīra, mēs visi esam noskaņoti strādāt!”

Un līdz ar to, Karstens Buls atgriežas pie plānošanas – jo alus netiks piegādāts pats no sevis…

Raksts pārpublicēts no portāla 7guru.lv

Komentēt

Filed under Nekategorizēts

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s